• Ślubowanie uczniów klas pierwszych sp

• Ślubowanie  uczniów klas pierwszych

30 października 2009 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia 29 dzieci klas I zdało swój pierwszy egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej w Boćkach. Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziców. Dzieci poznają nowe środowisko. Muszą sprostać nowym wymaganiom. W adaptacji do nowych warunków pomagają dzieciom nauczyciele ściśle współpracujący z rodzicami.

Do uroczystości ślubowania dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego. Uczyły się piosenek, wierszy, poznawały prawa i obowiązki ucznia. Nad całością przygotowań czuwały wychowawczynie: Alicja Szymczuk i Alina Juchimowicz.  Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Wszyscy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie uroczystości, a pierwszaki stały zalęknione za drzwiami. Na pytanie ucznia klasy IV: "Czego się boicie?" odpowiedziały: "Tego pasowania, bo nie wiemy jaki pas przygotowała Pani Dyrektor." Po wyjaśnieniu czwartaków, że nie mają się czego obawiać, przy dźwiękach melodii "Witaj nasza dobra szkoło" odważnie weszły na salę, zajmując centralne miejsce.  Tę uroczystość swoją obecnością uświetnili szanowni goście: Sekretarz Gminy Boćki - Pan Stanisław Charyton, Dyrektor Banku Spółdzielczego - Pan Eugeniusz Tymoszewicz, Pani Krystyna Ulikowska, nasza Pani Dyrektor – Hanna Puchalska oraz rodzice pierwszaków, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćkach.

Po oficjalnej części powitania, dzieci zaprezentowały montaż słowno - muzyczny,  który był formą sprawdzianu, że zasługują na miano ucznia. Gorące brawa świadczyły o tym, że wszystko wypadło znakomicie.  Przed pasowaniem na ucznia, dzieci złożyły ślubowanie na flagę państwową:

Ślubujemy uroczyście

uczyć się bardzo pilnie,

dbać o dobre imię szkoły

i swojego domu rodzinnego.

Ślubujemy uczyć się,

żyć i pracować

dla dobra Ojczyzny

i całej Europy.

Aktu pasowania przy pomocy specjalnego ołówka dokonała Pani Dyrektor Hanna Puchalska, która wręczyła też uczniom pamiątkowe dyplomy.  Rodzice przygotowali dzieciom upominek w formie "Słownika ortograficznego", o czym poinformowała mama Julii - Pani Magdalena

Płońska recytując wiersz:

Chcę Wam życzyć na początek,

by nauka szła jak spłatka,

żeby było tyle piątek,

ile pszczół na polnych kwiatkach.

Żeby pochwał było tyle,

ile szyszek w gęstym borze,

żeby w szkole było milej

niż nad rzeką lub nad morzem.

Długopisy, wieczne pióra

niechaj piszą mądrze, ładnie

i niech skrzypią tak, jak żuraw,

kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

W imieniu wszystkich rodziców głos zabrała mama Kuby - Pani Inga Rawińska, dziękując za przygotowanie uroczystości wychowawczyniom oraz dzieciom za wspaniały występ, a także gościom za przybycie.  Po wystąpieniu Pana Sekretarza Stanisława Charytona, głos zabrał Pan Eugeniusz Tymoszewicz, który w imieniu banku wraz z życzeniami przekazał

dzieciom mazaki i  książeczki SKO z wkładem po 10 zł każda.  Podsumowując uroczystość ciepłe słowa do najmłodszych uczniów skierowała Pani Dyrektor Hanna Puchalska, która wyraziła nadzieję, że będą dobrze czuły się w naszej szkolnej społeczności, a w razie potrzeby mogą zawsze liczyć na pomoc nauczycieli i starszych kolegów.  Tradycyjnie na ręce Pani Dyrektor pierwszaki przekazały pamiątkowe książki, które zasilą zbiory naszej biblioteki.

Na zakończenie zaproszeni goście zrobili z pierwszakami pamiątkowe zdjęcie.  Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz wspaniałego świadectwa podsumowującego roczną pracę.

Alina Juchimowicz i Alicja Szymczuk