• Pasowanie ucznia

PASOWANIE  NA  UCZNIA

W październiku do grona uczniów szkoły podstawowej uroczyście dołączyły dzieci, które od września rozpoczęły naukę w klasie pierwszej.

Podczas wielkiej i znaczącej dla nich uroczystości pierwszoklasiści udowodnili, że są godni miana uczniów. Zrobili to, pięknie odpowiadając na pytania starszych uczniów oraz śpiewając i tańcząc tak, że zgromadzeni bili głośne brawa.

Uczniowie przygotowani przez swoje wychowawczynie- panią Alicję Bociuk i panią Annę Grabowską z wielkim przejęciem po uzyskaniu akceptacji wszystkich zgromadzonych powtórzyli słowa ślubowania, a następnie, jak prawdziwi rycerze, przyklękali do pasowania na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Hanna Puchalska.

Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia uczniowie otrzymali od rodziców słowniczki ortograficzne, a od dyrektora Oddziału Banku Spółdzielczego w Boćkach książeczki SKO z symbolicznym wkładem oraz kolorowe pisaki.

Pierwszoklasiści nie zakończyli w ten sposób świętowania. W salach czekał ich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców!

Jolanta Łucjan