• Konkurs LITERACKA ZIMÓWKA

Organizator:

Powiatowy Młodzieżowy

Dom Kultury w Będzinie

***konkurs o tematyce zimowej na wiersz ***

„Literacka  Zimówka” to konkurs na wiersz. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie wraz z kołem literackim PMDK pod kierunkiem p. Małgorzaty Bąk i Wioletty Drygalak.

1. Cele konkursu:
              • zaproszenie do rozwijania wyobraźni i wrażliwości literackiej,
              • propagowanie aktywności pisarskiej wśród dzieci i młodzieży,
              • kształtowanie postawy odważnego dzielenia się własną twórczością.
              • II. Zasady uczestnictwa w konkursie:

1. „LITERACKA ZIMÓWKA” to konkurs adresowany do uczniów szkoły podstawowej (klasy IV-VIII), oraz szkół ponadpodstawowych.

2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie autorskiego, dotąd niepublikowanego  wiersza o tematyce zimowej na adres organizatora – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
            w Będzinie, ul. Powstańców Śląskich 1, 42-500 Będzin. Prace będą oceniane
            w kategorii wiersz, a także w trzech kategoriach wiekowych:

a) szkoła podstawowa (kl. IV-VI),

b) szkoła podstawowa (kl. VII- VIII),

c) szkoła ponadpodstawowa

3. Do autora pracy konkursowej należy wybór rodzaju wiersza. Organizatorzy zapraszają do twórczej inwencji własnej.

Kryteria oceny prac konkursowych:

Wiersz:

• ciekawe ujęcie zimowego tematu,
            • wrażliwość poetycka.

4.  Wydruk pracy konkursowej oraz załącznik nr 1 (karta zgłoszenia) należy przesłać lub dostarczyć w jednym  podpisanym egzemplarzu. Utwór powinien być opisany w następujący sposób: kategoria ( wiersz), imię i nazwisko autora, wiek, klasa, adres szkoły/placówki, telefon oraz e-mail szkoły/placówki, imię i nazwisko opiekuna przygotowującego do konkursu (jeśli uczeń współpracował z nauczycielem), numer telefonu do rodziców/opiekunów uczestnika konkursu.

1. Organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs i zastrzega sobie prawo do wykorzystania bez honorariów utworów konkursowych (np. w celu publikacji). Organizator ma również prawo do użycia wizerunku autora oraz jego danych osobowych w    materiałach    promocyjnych    bez    dodatkowej    zgody.

7. Zgłoszenie pracy konkursowej jest jednoznaczne z uznaniem warunków regulaminu oraz wyrażeniem zgody na publikowanie danych osobowych zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. (DZ. U. z 1997 r. nr 133, poz. 883).

III. Termin nadsyłania prac:

Prace należy przesłać/dostarczyć do dnia 27 stycznia 2023 r. na adres organizatora konkursu: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie, ul. Powstańców Śląskich 1, 42-500 Będzin. Decyduje data wpływu. Organizator nie przyjmuje prac przesłanych drogą mailową oraz nie bierze pod uwagę prac, które zostaną dostarczone po wyznaczonej dacie.

IV. Jury konkursu oraz nagrody:

Organizator konkursu powoła jury, które oceni wiersz w wymienionych kategoriach wiekowych. Jury planuje przyznać I, II, III miejsce oraz  wyróżnienia (w razie uznania). Laureaci otrzymają dyplom oraz nagrody rzeczowe, które należy odebrać w dniu uroczej gali rozdania wyróżnień.

( nagrody w przypadku braku uczestnika na gali będą przesyłane na koszt odbiorcy). O wynikach konkursu i uroczystym jego podsumowaniu oraz wręczeniu nagród organizator powiadomi nagrodzonych telefonicznie lub e-mailowo. Wstępny termin uroczystej gali wręczenia nagród: 28.02.2023 r., godz. 16.00 .Wyniki konkursu zostaną również opublikowane na stronie placówki: www.pmdk.bedzin.pl oraz na facebooku.

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia!