• REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ

im.  JANA PAWŁA II  W BOĆKACH

UPRAWNIENI DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI SZKOLNEJ

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać wychowankowie i uczniowie szkoły podstawowej , nauczyciele szkoły.
          2. Korzystający ze stołówki wnoszą opłaty indywidualnie. Posiłki uczniów mogą być finansowane przez Ośrodki Pomocy Społecznej.
          3. Osoby zapisywane są na początku lub w trakcie roku szkolnego, po uprzednim pisemnym zgłoszeniu tego faktu intendentowi.
          4. Zapisy na obiady oraz rezygnacji z nich wychowanków/uczniów dokonują rodzice lub prawni opiekunowie.
          5. Rodzice (prawni opiekunowie) uczniów korzystających ze stołówki szkolnej potwierdzają znajomość ,,Regulaminu Stołówki Szkolnej” i akceptują go własnym podpisem,  w dokumentacji świetlicy.

ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

1. Stołówka szkolna zapewnia posiłki gotowane w formie dwudaniowego obiadu.
          2. W wyjątkowych przypadkach ( awaria sprzętu, przerwy w dostawie energii elektrycznej) obiady mogą być jednodaniowe lub zastąpione suchym prowiantem.
          3. Cena jednego obiadu wynosi 3,00 zł dla ucznia. Nauczyciele szkoły wnoszą pełny koszt jego przygotowania w kwocie 6,00 zł.
          4. Cena ustalana jest na podstawie kalkulacji kosztów przez Dyrektora Szkoły                         w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.
          5. W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany odpłatności, po poinformowaniu korzystających ze stołówki z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

OPŁATY

1. Opłata za obiady za dany miesiąc uiszczana jest na konto szkoły BS Brańsk o/Boćki 28 8063 0001 0050 0500 2075 0005 do 10-tego dnia  każdego miesiąca z dopiskiem: Opłata za wyżywienie w miesiącu: imię, nazwisko i klasa dziecka .
          2. W przypadku nieuzasadnionego nieuregulowania wpłaty za obiady korzystający ze stołówki, zalegający z opłatami,  otrzymują upomnienie ustne, a nieterminowość zgłaszana jest do wychowawcy klasy i rodziców ucznia.
          3. Wpłaty dokonane po 10. dniu każdego miesiąca będą objęte ustawowymi odsetkami. Naliczone odsetki muszą być wpłacone w terminie następnej płatności. Brak wpłaty do końca bieżącego miesiąca powoduje wykluczenie korzystania ze stołówki od następnego miesiąca.

ZWROTY ZA OBIADY

1.  Zwrot kosztów za niewykorzystane obiady może nastąpić z powodu choroby, wycieczki lub innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia wynosi jeden dzień lub dłużej.
          2. Opłata za wyżywienie podlega zwrotowi w wypadku usprawiedliwionej nieobecności dziecka za każdy dzień absencji po uprzednim osobistym lub telefonicznym powiadomieniu intendenta o nieobecności dziecka w danym dniu w godz od 700 do 815.
          3. W przypadku spełnienia warunku określonego w pkt.2 suma uiszczonych z góry opłat       za niewykorzystane posiłki w danym miesiącu pomniejsza należną opłatę za posiłki   w następnym miesiącu, z zastrzeżeniem pkt.4.
          4. Rozliczenia i zwrotów opłat za niewykorzystane posiłki w miesiącu czerwcu dokonuje się najpóźniej do 30 czerwca br.
          5. W innych przypadkach uiszczona z góry opłata za niewykorzystany obiad nie podlega zwrotowi.
          6. Zwrot za niewykorzystane obiady następuje po złożeniu wypełnionego wniosku, na podstawie którego wypłacana jest nadpłata za niewykorzystane obiady

WYDAWANIE POSIŁKÓW

1. Posiłki wydawane są wg ustalonego harmonogramu.
          2. Po spożyciu obiadu korzystający ze stołówki odnoszą brudne naczynia w wyznaczone miejsce.
          3. Nad bezpieczeństwem uczniów spożywających obiad w jadalni czuwają wychowawcy i nauczyciele według harmonogramu opracowanego przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Boćkach.
          4. Regulamin i zasady zachowania w stołówce szkolnej obowiązują od 01.09.2022r.

Postanowienia końcowe

W sprawach nieunormowanych powyższym regulaminem wiążącą decyzję podejmuje   Dyrektor szkoły.

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1  września 2022 r.
          2. Traci moc dotychczas obowiązujący regulamin.

……………………………………………..

Podpis dyrektora szkoły