Sport w SP

SUKCESY SPORTOWE 2011/2012

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOĆKACH

W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2011/12

Inauguracja sportowego roku szkolnego 2011/12 miała miejsce w bielskim Domu Nauczyciela, gdzie 12 września odbyło się spotkanie nauczycieli wychowania fizycznego powiatu bielskiego na którym dokonano uroczystego podsumowania poprzedniego roku szkolnego. Wśród wyróżnionych szkół nie zabrakło oczywiście boćkowskiej podstawówki a to za sprawą licznych sukcesów na zawodach rangi powiatowej i nie tylko. Sukcesy te przełożyły się w końcowym rozrachunku na to, iż  chłopcy zajęli pierwsze a dziewczęta drugie miejsce w kategorii szkół mniejszych. Chciałbym również nadmienić, że nasza podstawówka uplasowała się na wysokim 9 miejscu (sklasyfikowano 130 szkół) w końcowej klasyfikacji małych szkół województwa podlaskiego.

Początek bieżącego roku szkolnego przyniósł nam również niemałe sukcesy a miało to miejsce 4 października na obiektach bielskiego MOSIR-u, gdzie przeprowadzono Igrzyska Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Największe sukcesy na tej imprezie święcili: Litwinczuk Aleksandra (srebro w kategorii klas V), Arciuszkiewicz Katarzyna (brąz w kategorii klas VI), Zawadzki Paweł (złoto) i Wnuczko Artur (brąz kategorii klas VI). W klasyfikacji szkół zwyciężyli nasi chłopcy zaś dziewczęta uplasowały się na 7 lokacie.

6 października na obiektach MOSIR-u w Bielsku Podlaskim odbyły się Igrzyska Powiatu w piłce nożnej chłopców do których przystąpiło 14 szkół podstawowych. Zaangażowanie i wola walki pozwoliły naszym chłopakom na zajęcie wysokiego 4 miejsca w tych zawodach

Kolejny start nasi sportowcy zanotowali 27 października, kiedy to odbyły się Igrzyska Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna chłopców nie miała sobie równych na dystansie 10x1000m i boćkowiacy po raz trzeci z rzędu zostali mistrzami powiatu. Dziewczęta wystąpiły w składzie piąto i czwarto klasistek, który optymistycznie rokuje na przyszły rok szkolny i uplasowały się na 5 miejscu w gronie 7  startujących szkół.

3 listopada odbywały się Igrzyska Powiatu w unihokeju dziewcząt. Wyjazd jak się okazało obfitował kolejnym sukcesem w postaci drugiego miejsca i awansu do półfinału wojewódzkiego. Ponadto Katarzyna Arciuszkiewicz wywalczyła statuetkę „królowej strzelców” zdobywając wszystkie bramki dla naszego zespołu. Dziewczęta. zostawiły w pokonanym polu rówieśniczki wszystkich bielskich podstawówek oraz dziewczęta z Augustowa a uległy dopiero w finale bardzo mocnej drużynie z Holonek. Zawody półfinału wojewódzkiego odbyły się 9 listopada i zakończyły się niewątpliwym i zaskakującym sukcesem naszych dziewcząt! Ostatecznie dziewczęta sklasyfikowane zostały  na drugim, dającym awans do najlepszej ósemki drużyn w województwie.

Chłopcy rywalizowali w tej samej dyscyplinie na szczeblu powiatowym 4 listopada. Drużyna wywalczyła mistrzostwo nie mając sobie równych na hokejowym boisku bielskiej „tójki”. Ponadto Paweł Zawadzki został „królem strzelców” a Piotr Łukasik najlepszym bramkarzem tego turnieju! Już 10 listopada przyszło walczyć chłopcom o awans do ścisłego finału województwa podlaskiego. Chłopcy „szli jak burza” i wygrywali mecz za meczem zostawiając w pokonanym polu SP Gródek, SP  Jasionówka oraz SP Trzcianne by w finale spotkać się ponownie z zawodnikami z Jasionówki i tym razem nie sprostać tej drużynie, która najwyraźniej rozgrzana kolejnymi meczami ograła nas boleśnie, przekreślając marzenia o mistrzostwach województwa.

Marcin Sawicki