Sport w SP

Sukcesy biegaczy przełajowych

Sukcesy biegaczy przełajowych ze Szkoły Podstawowej w Boćkach

Po odniesieniu zwycięstwa w Igrzyskach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się jeszcze w ubiegłym roku, chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Boćkach pojechali 23 marca do Wasilkowa walczyć o awans do finałów wojewódzkich w tej dyscyplinie sportu. Zadanie to nie było proste, gdyż należało uplasować się co najmniej na 7 miejscu wśród 20 uprawnionych do startu szkół. Po zaciętej walce na dość trudnej, wyboistej trasie wasilkowskiego lasu, chłopcy mogli cieszyć się z awansu do grona 20 najlepszych sztafet przełajowców w województwie podlaskim, ponieważ zajęcie 6 miejsca dało im prawo startu w finale.

4 kwietnia ruszyliśmy zatem walczyć o jak najwyższe miejsce w województwie. Na tym poziomie zawodów nie ma już miejsca dla nieprzygotowanych lekkoatletów, wiedzieliśmy, że zdobyć zadowalającą lokatę będzie niezmiernie ciężko. Każdy z chłopaków dał z siebie wszystko i w ostatecznej klasyfikacji pozwoliło nam to na zajęcie 13 miejsca w naszym województwie. Udział w zawodach wzięło 20 najlepszych szkół a nasza sztafeta wystąpiła w składzie: P. Zawadzki, A. Wnuczko, J. Mojsik, K. Podgórski, Ł. Sokołowski, P. Sokołowski, M. Dmitruk, S. Korowicki, R. Tymoszewski, K. Sędziak i P. Kondrat.

Kolejny start uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćkach zanotowali 11 kwietnia na obiektach brańskiego Zespołu Szkół gdzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych LZS. Barw Szkoły Podstawowej w Boćkach broniło na tych zawodach 10 dziewcząt i 11 chłopców, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i niewątpliwej determinacji osiągnęli bardzo dobre wyniki. Czołowe lokaty osiągnęli : Paweł Sokołowski - 3 miejsce w kategorii klas IV, Aleksandra Litwinczuk – 2 miejsce i Magda Wojeńska – 3 miejsce w kategorii klas V-VI oraz Paweł Zawadzki – 1 miejsce i Artur Wnuczko – 2 miejsce w kategorii klas V-VI.

Na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego LZS wyruszyliśmy rankiem 14 kwietnia w nieco okrojonym składzie, ale z nadziejami na osiągnięcie wspaniałych rezultatów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zaprezentowali się na tej imprezie z bardzo dobrej strony plasując się w pierwszych 20 swoich kategorii wiekowych. W każdym biegu na starcie było dość gęsto a liczba przełajowców często sięgała 100. Największym sukcesem okazał się natomiast bieg chłopców klas V – VI w którym mistrzostwo zdobył Paweł Zawadzki, zaś wicemistrzem został Artur Wnuczko! Jak już wcześniej wspomniałem postawa wszystkich chłopców zaowocowała kolejnym sukcesem, a mianowicie zdobyciem wicemistrzostwa województwa w punktacji drużynowej. Ustąpiliśmy jedynie miejsca niepokonanej od lat Szkole Podstawowej z Wasilkowa.

Marcin Sawicki