ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNICZKAMI

Święta pachnące pierniczkami!

Wypiekaniem w piekarniku ciastek zajmowała się Pani Justyna Kosz- mama pierwszoklasisty. Po upieczeniu pierniczków nastąpiło ich lukrowanie i ozdabianie według własnych pomysłów ozdobami przyniesionymi przez uczniów z domu. Lukier, ucierany na miejscu znikał błyskawicznie z talerzy. Można było zauważyć, ze część pierniczków też znikała w tajemniczych okolicznościach.

Myślę, że warto pielęgnować tradycje i zwyczaje związane z pięknymi świętami Bożego Narodzenia. Dzień, w którym uczniowie wypiekali pierniczki pachnące świętami na długo pozostanie w pamięci, a zapach przyprawy korzennej można było poczuć w całej szkole.

Bociuk Alicja