DZIEŃ PATRONA 2012

Dzień Patrona

Dzień 18-y  maja to znamienna data dla nas Polaków, gdyż właśnie w tym dniu urodził się nasz wielki Rodak Jan Paweł II – Syn polskiej ziemi i Patron naszego gimnazjum. W naszych sercach pozostał wizerunek Jana Pawła II jako człowieka niezwykle radosnego i pogodnego. Człowieka wielu pasji, którymi obdzielał wszystkich. Pamiętamy o nim i czcimy postać błogosławionego Jana Pawła II.

W tym dniu  społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II w Boćkach już po raz kolejny obchodziła Dzień Patrona. To imię zostało nadane szkole 16.10.2000 r.

Po odśpiewaniu hymnu gimnazjum p. dyrektor Zespołu Szkół w Boćkach – H. Puchalska powitała gości, którzy zaszczycili swą obecnością skromną szkolną uroczystość. Byli to: sekretarz gminy – p. S. Charyton, ks. A. Parzonka (wikariusz parafii rzymsko-katolickiej w Boćkach),  ks. J. Szymański (wikariusz parafii rzymsko-katolickiej Bielsku Podlaskim), proboszcz parafii prawosławnej w Boćkach – ks. M. Niczyporuk, ks. R. Dubiński (wikariusz parafii prawosławnej w Boćkach), p. T. Zieziula – wiceprzewodnicząca Akcji Katolickiej w Bielsku Podlaskim,   p. K. Ulikowska (pierwszy dyrektor Gimnazjum w Boćkach) i p. D. Osmólska (przewodnicząca Rady Rodziców).

To świąteczne   spotkanie zostało  ukazane w kilku odsłonach.

Na początku wysłuchaliśmy  wspomnień  o papieżu  zaprezentowanych przez gimnazjalistów (przygotowanych pod kierunkiem p. Barbary Sęk),  a chór szkolny wykonał piękne pieśni  (przygotowane pod okiem  p. Zyty Michalskiej).

W naszej szkole również hołdujemy zainteresowania naszego Patrona teatrem. Toteż marzenia o aktorstwie towarzyszą wielu uczniom.  Uczniowie należą do koła teatralnego „ATKES”( opiekun p. Krystyna Wołosik) - przygotowali spektakl aktorski „Dzieci z żelaza”. Podczas przeglądu zostali zakwalifikowani do Gali finałowej w teatrze i w tym wyjątkowym dniu   przedstawili tę sztukę dedykując  naszemu patronowi.

Kolejną odsłoną tego spotkania było ukazanie  Jana Pawła II jako  człowieka hołdującego  zdrowemu stylowi życia, uprawiającemu  sport i turystykę.

Naszym  wkładem  w propagowanie tego stylu były wspólne   zabawy sportowe oraz bufet ze zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez uczniów poszczególnych klas gimnazjum przy współudziale wychowawców. Można było posmakować pyszności znajdujących się  na pięknie udekorowanych stolikach, zakupić papieskie kremówki, z których zysk został przekazany na cele Caritasu w Boćkach. Wystrój jak też walory odżywcze  zaprezentowanych przekąsek oceniło jury w składzie: p. M. Andrzejewska, p. E. Matwiejuk,  p. M. Pietraszko i p. M. Szpak przyznając: I miejsce: klasom III, II miejsce: klasom I i III miejsce: klasom II gimnazjum.

Nagrody w formie piłek nożnych, ręcznych i siatkowych ufundowało „Centrum Urody Jowita”  w Brańsku.

Nad przygotowaniem dekoracji i przebiegu tej uroczystości  czuwali: p. Alina Kolejkowicz, p. Barbara Sęk, p. Anna Kudrewicz, p. M. Szpak .

Mamy nadzieję, że również kolejne uroczystości ku czci Patrona będą obfitowały w miłe wrażenia.

Barbara Sęk