WYJAZD DLA ŻYCIA DO DROHICZYNA

Wyjazd dla życia do Drohiczyna

W dniu 18 m  aja 2012 r. przedstawiciele klas Gimnazjum im. Jana Pawła II w Boćkach wraz z księżmi Januszem Szymańskim, Adamem Parzonką oraz P. Teresą Zieziulą, wiceprzewodniczącą Akcji Katolickiej Dekanatu bielskiego i w-ce dyrektorem Zespołu Szkół w Boćkach P. Kazimierzem Pietraszko uczestniczyli w sympozjum naukowym zorganizowanym przez Akcję Katolicką w auli Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

Sympozjum rozpoczęło się modlitwą i krótkim koncertem poświęconym postaci Jana Pawła II. Zasadniczą częścią był wykład dr Antoniego Zięby, emerytowanego pracownika naukowego politechniki krakowskiej i redaktora naczelnego kilku czasopism katolickich, który większość część życia poświecił obronie życia poczętego. Przedstawił nam aspekty moralne, etyczne, a także historię tworzonego w Polsce prawa antyaborcyjnego po 1989 roku. Mówił o sposobach manipulacji społeczeństwem z wykorzystaniem najnowszych socjotechnik, zwłaszcza młodym pokoleniem, co do metod antykoncepcji i fałszowania prawdziwego obrazu zabiegu aborcji. W bardzo przystępny sposób przytaczał naukę kościoła dotyczącą wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej i wierności.

Wskazywał niehumanitarne aspekty metody in vitro i pochwałę ze strony międzynarodowych organizacji dla prawa wypracowanego w Polsce oraz konieczności tworzenia koalicji na poziomie państw dla obrony życia. Z wykładu dotarł do nas przekaz konieczności pracy nad bezwarunkową ochroną życia każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Wskazywał na niebezpieczeństwo wynikające z powstałych w Polsce precedensów prawnych w czasie obowiązywania ustawy. Podawał przykłady jak fałszywe informacje wejściowe do mózgów i dusz młodego pokolenia mogą prowadzić do błędnych decyzji życiowych.

Zachęcał do lektury katolickich czasopism min. „Wychowawcy”.  Było nam bardzo miło gdy w kuluarowej rozmowie pan doktor powiedział, że pamięta artykuły p. Kazimierza Pietraszko drukowane w tym czasopiśmie.

Po dyskusji zostaliśmy poczęstowani drożdżówką i wyszliśmy podziwiać panoramę Bugu z Góry Zamkowej. W drodze powrotnej trzecioklasiści którzy oglądali film pt. „Niemy krzyk” opowiadali młodszym kolegom o prawdziwym, strasznym obliczu aborcji. W drodze powrotnej pani Zieziula zachęcała do duchowej adopcji nienarodzonych dzieci. W pewnym momencie stwierdziła że bardzo lubi bzy, więc zatrzymaliśmy autokar i zrobiliśmy jej bukiet z nadbużańskich kwiatów.  Wzbogaceni duchowo i moralnie wróciliśmy do szkoły przywożąc materiały do biblioteki szkolnej i naszych rodzin.

Kazimierz Pietraszko