INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

UROCZYSTE  ROZPOCZĘCIE  ROKU  SZKOLNEGO 2012/2013

I znów rozpoczął się rok szkolny! Zgodnie z tradycją uczniowie przeszli za sztandarem Gimnazjum im. Jana Pawła II do kościoła i cerkwi. Tam uczestniczyli we Mszy św. rozpoczynającej całoroczną pracę. Następnie wszyscy powrócili do szkoły, skierowali swoje kroki do sali gimnastycznej, by uczestniczyć w oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Kazimierz Pietraszko. Powitał on gości:  Wójta Gminy Boćki- Stanisława Derehajło, Przewodniczącego Rady Gminy i duchownych obu wyznań . Skierował też kilka słów do uczniów Zespołu Szkół.

Następnie głos zabrali uczniowie. Przedstawili oni krótki montaż słowno – muzyczny „Był taki wrzesień! Jest taki wrzesień!”. W pierwszej części uczennice - konferansjerki (Aleksandra Kierdelewicz i Anna Turkowicz) wprowadziły w poważny nastrój czasu wybuchu II wojny światowej. Alina Kolejkowicz, Sara Rawińska i Marta Derehajło prozę narratorek uzupełniły recytacją wierszy, które ukazały tragedię sprzed 73 lat. Zebrani wysłuchali też wspaniałej pieśni „Był taki wrzesień”.

Dalej konferansjerki słowami przeprowadziły zgromadzonych w czasy obecne, a recytatorki – Izabela Kloskowska, Karolina Awierczenko, Katarzyna Sokołowska –pożegnały lato, wakacje i uświadomiły wszystkim, że czas zabrać się do pracy w szkole. Urszula Osmólska przyjęła na siebie rolę września i złożyła uczniom życzenia samych piątek i radości.  Radości recytacjom dodały piosenki wykonane przez chór szkolny. Cały montaż spięła klamrą swoich wypowiedzi Karolina Szmigielska. Wszystko to rozgrywało się na tle ogromnej flagi narodowej, która otoczona została barwami adekwatnymi do tytułu montażu. Po stronie zatytułowanej „Był taki wrzesień” dominowały trzy odcienie granatu oraz kosz biało-czerwonych róż , a po stronie „Jest taki wrzesień” mieniły się jasne, tęczowe barwy,  kolorowe liści i książka. Nad przygotowaniem i przebiegiem czuwały panie: Jolanta Łucjan, Krystyna Wołosik i Zyta Hryń- Michalska.

Jolanta Łucjan