AKADEMIA CZYSTYCH RĄK

Akademia Czystych Rąk Carex

Już po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej  wzięli udział  w Akademii Czystych Rąk Carex, propagującej wiedzę z zakresu codziennej higieny. Projekt edukacyjny Akademia Czystych Rąk Carex trwa cały rok szkolny, a jego nadrzędnym celem jest uświadamianie, że dzięki częstemu i prawidłowemu myciu rąk najskuteczniej można zmniejszyć ilość roznoszonych przez nas zarazków, a w rezultacie – zapobiec zachorowaniom w naszym otoczeniu.

Uczestnictwo w projekcie poświadczone jest  Dyplomem Szkoły Czystych Rąk. Szkoła otrzymała zestawy edukacyjne dla uczniów i nauczycieli (scenariusze zajęć, podręczniki,), a także zestaw antybakteryjnych mydeł firmy Carex na sume 600 złotych. Te dodatkowe materiały pomogły wychowawcom klas  w przygotowaniu zajęć dotyczących higieny rąk.

Organizatorzy Akademii Czystych Rąk Carex zaplanowali również specjalny konkurs dla szkół podstawowych, w ramach którego 5 –latki, klasa „O”, „I” i „II” przygotowały  prace na temat „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”. Technika wykonania i forma pracy była dowolna.

W klasach w pobliżu zlewów zostały przymocowane do ściany instrukcje prawidłowego mycia rąk.

Mam nadzieję, że mycie rąk stanie się wśród dzieci codziennym nawykiem i uchroni je w przyszłości przed wieloma chorobami i zatruciami pokarmowymi.

Koordynator szkolny projektu

Renata Dobrogowska