SZKOLNE DNI ŻYCZLIWOŚCI - PROFILAKTYKA Pedagog i psycholog szkolny Godziny pracy pedagoga i psychologa szkolnego SKŁAD RADY RODZICÓW PORADNIA PP BIELSK PODLASKI Być wolnym od uzależnień ZABURZENIA EMOCJONALNE SPRAWDŹ CZY JESTEŚ ASERTYWNY STRATEGIE ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW MAMO, TATO - SZKOŁA DLA TWOJEGO SZEŚCIOLATKA UŚMIECHNIJ SIĘ Plan działań pedagoga Harmonogram spotkań z rodzicami Czym jest kampania ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ Bliżej siebie - dalej od narkotyków - porady dla rodziców Samookaleczenie Co to jest ustawka? Zasady właściwej komunikacji z nastolatkiem Dopalacze mogą Cię wypalić Jak sobie radzić przed stresem przed egzaminem Jak pomagać dziecku w nauce?

Rodzice-Pedagog-Psycholog

PORADNIA PP BIELSK PODLASKI

„Nie martw się tak bardzo problemami jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi”

Matka Teresa z Kalkuty

ul. 3-go Maja 17

Bielsk Podlaski

tel: (85) 833-26-74

Poradnia jest placówką oświatową obejmującą swoim zasięgiem działania na terenie miasta Bielsk Podlaski oraz Brańsk, a także gminy: Rudka, Orla, Wyszki i Boćki. Istniejemy po to, aby zapewnić pomoc psychologiczno- pedagogiczną dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Zapewniamy poszanowanie prawa każdego do indywidualnego rozwoju, dyskrecję, atmosferę bezpieczeństwa. Poprzez ciągłe dokształcanie, wzbogacanie bazy testów i pomocy dbamy o profesjonalizm usług. Współpracując ze środowiskiem lokalnym oraz innymi instytucjami takimi jak szkoły/ przedszkola, pomoc społeczna, instytucje rynku pracy, ośrodek doskonalenia nauczycieli, organizacje pozarządowe tworzymy kompleksowy system pomocy dziecku i rodzinie. Staramy się, aby nasza pomoc była dostępna dla jak najszerszej grupy odbiorców. Dbamy o profesjonalną i wielospecjalistyczną pomoc zarówno dziecku jak i jego rodzinie dlatego kształcimy się ustawicznie.

Nasz cel to wzbogacanie oferty poradni w zakresie świadczonych form pomocy psychologiczno - pedagogicznej oraz ustawiczne doskonalenie naszej pracy.

Cele strategiczne:

- Zapewnienie profesjonalnej diagnozy oraz pomocy terapeutycznej;

- Zapewnienie uczniom doradztwa zawodowego,

-Wsparcie kompetencji wychowawczych rodziców jako profilaktyka trudności wychowawczych;

- Doskonalenie jakości pracy w zakresie diagnozowania;

- Podniesienie efektywności działań promocyjnych poradni;

- Wspomaganie pracy szkół/ przedszkoli w ich funkcjach wychowawczych i dydaktycznych.