• Dyktando z nagrodami

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Serwis  www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich, a w szczególności Nauczycieli i Uczniów, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

Wydarzenie odbędzie się oczywiście 14 października 2022 r. Będzie rozegrane w 100% online, a zatem do udziału wystarczy komputer z dostępem do internetu. Istotne jest także, aby mieć możliwość skorzystania z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Zupełnie jak na lekcji w szkole!

Dyktando będzie dostępne do rozwiązywania między godziną 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można samodzielnie zatrzymywać i przewijać, a więc każdy będzie mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody! Powodzenia!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z wyrazami szacunku Zespół Dyktanda.pl

• Rolnictwo Ekologiczna - konkurs fotograficzny

• Konkurs fotograficzny „Rolnictwo ekologiczne"

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do udziału w konkursie fotograficznym „Rolnictwo ekologiczne”.

Każdy uczestnik może nadesłać jedno zdjęcie, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Konkurs ma na celu m.in. promowanie ekologicznych produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, pogłębianie wiedzy ekologicznej i zachęcanie młodych ludzi do uważnej obserwacji środowiska oraz podnoszenie świadomości na temat systemów jakości produktów rolno-żywnościowych, a także certyfikatów i oznaczeń stosowanych na etykietach, w tym znaku „Rolnictwo ekologiczne". Prace konkursowe powinny prezentować dowolny produkt żywnościowy w kontekście szeroko pojętej tematyki ekologicznej. Organizator dopuszcza różnorodne ujęcie tematu, np.: produkt rolny lub rolno-spożywczy na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży, pola uprawne, produkty nieprzetworzone, przetworzone, lokalne bazary i targowiska itp. Fotografie w pliku zapisanym w formacie JPG, RAW, TIFF o objętości maksymalnie 40 MB i rozdzielczości Full HD 11 oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.kowr.gov.pl/promocja/promocja-krajowa/rolnictwo-ekologiczne/konkurs należy przesłać do 16 października 2022 r. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości: I – 2000 zł, II – 1500 zł, III – 1000 zł oraz rzeczowe w postaci aparatów Instax Square SQ 1 dla laureatów 10 wyróżnionych prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 24 października 2022 r. Wyniki zostaną podane na stronie internetowej www.kowr.gov.pl, profilu www.facebook.com/polskasmakuje.pl oraz w siedzibie KOWR.

Regulamin konkursu jest dostępny pod adresem:

W złączniku przesyłamy:

- plakat konkursu oraz regulamin

PD__Konkurs_fotograficzny____Rolnictwo_ekologiczne__-_dla_dzieci_i_mlodziezy_w_wieku_7-15_lat..zip​​​​​​​

Zapraszamy do udziału!

• Podlasie w moim sercu - konkurs plastyczny

• W załączeniu przesyłam pismo przewodnie dotyczące konkursu plastycznego „Podlasie w moim sercu”, plakat, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.

Zachęcam do zaangażowania dzieci do udziału w konkursie. Wszystkie informacje dotyczące konkursu zawarte są w piśmie przewodnim oraz w regulaminie. W razie jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt z Biurem – 25 787-37-40 / 608-380-371.

PD__konkurs_plastyczny__Podlasie_w_moim_sercu_.zip​​​​​​​

Z wyrazami szacunku,