Sport w SP

SUKCESY SPORTOWE 2015/2016

ZAJĘCIA SKS ORAZ SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOĆKACH

W  ROKU SZKOLNYM 2015/16

Zajęcia Szkolnego Koła Sportowego odbywały się w czwartki i piątki  na 6 godzinie lekcyjnej. Na zajęcia średnio uczęszczało 20 uczniów z klas II – VI Szkoły Podstawowej. Tematyka dotyczyła podstawowych zagadnień z techniki oraz taktyki gry w unihokeja oraz piłkę ręczną.

Zajęcia przewidziane 42 art. KN prowadziłem w grupie chłopców z klas I – II gimnazjum w piątki na 7 i 8 godzinie lekcyjnej. Średnia frekwencja na zajęciach wynosiła 12 uczniów. Nasz plan pracy opierał się na zagadnieniach dotyczących piłki ręcznej. W czerwcu wystartowaliśmy w Turnieju o Puchar Województwa, który odbywał się w Białymstoku. Wśród 16 zgłoszonych drużyn zajęliśmy wysokie 4 miejsce. Skład drużyny : A. Bazylewski, K. Niewiński, S. Kosiński J. Rawiński, J . Zalewski, W. Zwoliński, S. Wierciński, P. Szerszeń, P. Popławski, A. Zalewski, B. Jaroszewicz i K. Stasiewicz

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej:

1.      Igrzyska Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych:

Jakub Gajko – II miejsce w kategorii klas V, uczestnik Finału Wojewódzkiego.

Drużynowo dziewczęta III miejsce.

2.      Igrzyska Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych:

Dziewczęta – III miejsce (Gierada U., Baranowska J., Michalska G., Olszewska G., Leoniuk M.,Bartoszuk E., Chłud M., Lipińska A., Kowalczyk J.,Korowicka G.)

Chłopcy – III miejsce( Wierciński M., Wysocki M., Gajko J., Bazylewski P., Nachiło K., Osmólski P.,Zawadzki Arek., Zawadzki D., Olszewski K., Wysocki D., Zawadzki Adrian.)

Igrzyska grupy południowej : dziewczęta – 6 miejsce, chłopcy – 8 miejsce na 16 startujących szkół.

3.      Igrzyska Powiatu w unihokeju:

Chłopcy – I miejsce ( M. Wysocki, M.Wierciński, D. Zawadzki, P. Bazylewski, J. Gajko, K. Nachiło, K. Olszewski, D. Wysocki, Arek Zawadzki, J. Szklarz)

4.      Igrzyska grupy południowej w unihokeju:

Chłopcy – III miejsce

5.      Igrzyska Powiatu w piłce ręcznej:

Chłopcy – II miejsce ( M. Wysocki, M. Wierciński, M. Sokołowski, M. Wiński, P. Bazylewski, J. Gajko, K.Nachiło, K. Olszewski, D. Zawadzki, D.Wysocki, T. Żołyński)

6.      Igrzyska grupy południowej w piłce ręcznej:

Chłopcy – II miejsce

7.      Igrzyska Województwa w piłce ręcznej:

Chłopcy – 7-8 miejsce.

Wnioski:

- prowadzić zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej z podziałem na grupy wiekowe – uczniowie klas V – VI – jedna grupa oraz młodsi – druga grupa,

- kontynuować zajęcia z piłki ręcznej w grupie chłopców klas I – II gimnazjum.

Marcin Sawicki