GÓRA GROSZA

Sprawozdanie z akcji „Góra Grosza”

W dniach 21 listopada – 2 grudnia została przeprowadzona po raz kolejny w naszej szkole akcja „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „NASZ DOM”, celem natomiast jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka i pogotowi rodzinnych.

Akcję rozpoczęliśmy od rozwieszenia plakatów informujących o organizowanej zbiórce. Każda klasa wraz z wychowawcą zbierała monety we własnym zakresie. Na koniec zadaniem każdej klasy było przeliczenie zebranych monet oraz uzupełnienie otrzymanej od opiekuna |SU listy zbiorczej poszczególnych monet. Listy wraz z pieniędzmi zostały przekazane dla opiekuna SU lub do biblioteki szkolnej do pani Małgorzaty Pietraszko.  W dniach 9 oraz 12  grudnia uczniowie z klasy IIIA oraz IIIB dokonali komisyjnego przeliczenia wszystkich zebranych monet. Pieniądze zostały zapakowane w trzy dwudziestokilowe paczki, do każdej paczki został dołączony kopia protokółu zbiórki, oryginały zostały wysłane listem do siedziby Towarzystwa „Nasz Dom”

Wyniki akcji zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń. Z powodu odbywających się w tym czasie egzaminów próbnych apel podsumowujący „Górę Grosza” nie odbył się. Dyplomy dla poszczególnych klas zostaną rozdane  w czasie najbliższego ogólnoszkolnego apelu.

W ramach przeprowadzonej akcji zebraliśmy  23 316 monet co daje 837,35 oraz dodatkowo 2 euro.

Elżbieta Karczewska