KRONIKA WYDARZEŃ

ŚWIĘTA PACHNĄCE PIERNICZKAMI

Święta pachnące pierniczkami!

20 grudnia 2011r. sala lekcyjna nr 11 zamieniła się w cukiernię, a pierwszoklasiści w mistrzów wypieku. Wychowawczyni z domu przyniosła zagniecione piernikowe ciasto. Uczniowie wspaniale radzili sobie z wałkowaniem ciasta, a potem dość szybko i sprawnie wycinali ciasteczka foremkami o najróżniejszych kształtach.

                                   

Wypiekaniem w piekarniku ciastek zajmowała się Pani Justyna Kosz- mama pierwszoklasisty. Po upieczeniu pierniczków nastąpiło ich lukrowanie i ozdabianie według własnych pomysłów ozdobami przyniesionymi przez uczniów z domu. Lukier, ucierany na miejscu znikał błyskawicznie z talerzy. Można było zauważyć, ze część pierniczków też znikała w tajemniczych okolicznościach.

                        

         Wypiekanie pierniczków dało wiele radości. Ciasteczka dzieci zaniosły do domu, które podczas świąt będą ozdobą świątecznych stołów.

         Myślę, że warto pielęgnować tradycje i zwyczaje związane z pięknymi świętami Bożego Narodzenia. Dzień, w którym uczniowie wypiekali pierniczki pachnące świętami na długo pozostanie w pamięci, a zapach przyprawy korzennej można było poczuć w całej szkole.

Bociuk Alicja

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach
  ul. Dubieńska 4
  17-111 Boćki
 • / fax:(85)731-31-68
  sekretariat czynny w godz. 8.00- 16.00
  tel. (85)731-31-68
  księgowość czynna w godz. 8.00- 16.00
  tel.(85)731-31-67


Galeria zdjęć