SPOTKANIE Z PANIĄ EWELINĄ MODZELEWSKĄ

Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe cieszą się zainteresowaniem dzieci

W dniu 16.12.2011r. uczniowie klasy III „a” z inicjatywy wychowawczyni Alicji Szymczuk spotkali się z panią Eweliną Modzelewską – pracownicą Gminnego Ośrodka Kultury w Boćkach, która przyniosła ze sobą różne ozdoby świąteczne wykonywane ręcznie. Były wśród nich tradycyjne wyroby ze słomy i papieru, ale największe zainteresowanie wzbudziły bombki choinkowe, do których zrobienia została wykorzystana filcowana wełna.

Następnie uczniowie pod kierunkiem pani Eweliny wykonywali papierowe ozdoby świąteczne. Do ich wykonania były potrzebne białe i zielone kartki oraz nożyczki.

Białe kartki zostały wykorzystane do zrobienia śniegowych gwiazdek, a z zielonych - powstały przepiękne choinki. Uczniowie musieli wykazać się dużą sprawnością manualną oraz wyobraźnią twórczą, gdyż każdy wyrób był oryginalny.

Wykonane przez siebie ozdoby uczniowie wykorzystają do zrobienia świątecznych dekoracji w swoich domach.

Było to bardzo ciekawe    i obustronnie owocne spotkanie My nauczyliśmy się robić bożo-narodzeniowe ozdoby z papieru, a pani Ewelina dowiedziała się, że jej praca w Gminnym Ośrod-ku Kultury nie pozostaje bez echa. O jej plastycznych talen-tach dowidziałam się od moich uczniów.

Będziemy kontynuować naszą współpracę. Umówiliśmy się na naukę robienia pisanek przed świętami wielkanocnymi.

Dziękuję pani Ewelinie Modzelewskiej za obecność i poświęcony czas oraz życzę wielu sukcesów w pracy zawodowej.

wych. kl. III a Alicja Szymczuk