SPOTKANIE OPŁATKOWE

Sprawozdanie ze spotkania opłatkowego

W dniu 21 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół w Boćkach odbyły się jasełka oraz dzielenie się opłatkiem, najpierw wspólnie na sali gimnastycznej a następnie z wychowawcami w poszczególnych klasach. Zgromadziła się społeczność naszej Szkoły na czele Dyrekcją oraz zaproszeni Goście.  Przygotowaniem występu dzieci i młodzieży zajęli się katecheci: Ks. Adam Parzonka i Walentyna Gawryluk, pomocą swoją służyli również nauczyciele: Alicja Szymczuk, Krystyna Wołosik, Zyta Hryń-Michalska i Marek Chrom.

Na początku Harcerze wnieśli Betlejemskie Światło Pokoju – symbol przychodzącego do ludzi Jezusa Chrystusa. Powyższa akcja jest organizowana co roku tuż przed Bożym Narodzeniem. Została zainicjowana w Linz w Austrii w 1986 roku i zyskała ogromną akceptację i uznanie w całej Europie. Światło to blask radości, miłości i przebaczenia, wartości tak bardzo potrzebnych współczesnemu człowiekowi. Opiekę nad Harcerzami  sprawowała p. Ewa Arciuszkiewicz. Następnie uczniowie zaprezentowali sztukę ukazującą przyjście na ziemię Syna Bożego, wydarzenia opisane w Ewangelii były przeplatane śpiewem kolęd. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie Narodzin Zbawiciela.

Występ zyskał uznanie w oczach społeczności szkolnej. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę ,, Bóg się rodzi ” i złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Później odbyły się wigilie klasowe.