POMÓŻ CIAPKOWI

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

„Pomóż Ciapkowi”

Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół w Boćkach, po raz kolejny zaangażowało się w akcję wsparcia dla schroniska dla psów, które mieści się w Hajnówce. Przez cały listopad dzieci przynosiły karmę dla tych, porzuconych, niechcianych i niekochanych przez swoich właścicieli psów. Znalazły za to schronienie w bardzo przyjaznym miejscu jakim jest schronisko
o wdzięcznej nazwie „Ciapek”. W zbiórkę - koordynowaną przez P. Justynę Kosz, Annę Marczuk i Małgorzatę Pietraszko - najbardziej zaangażowały się dzieci wraz z wychowawczyniami klas: I, II, IVa, IVb, VIb szkoły podstawowej.

W dniu 23 listopada 2011 r. wszystkie dzieci, które wsparły akcję oraz nauczycielki p. Alicja Bociuk, p. Małgorzata Pietraszko i p. Mirosława Szpak, udały się autokarem do Hajnówki, aby osobiście zawieść zebraną karmę. Widok 200 psów oraz warunków w jakich tam żyją wywarł na nas wszystkich olbrzymie wrażenie. Już po wejściu na teren schroniska połowa dzieci chciała zaadoptować przynajmniej po jednym piesku. Kierownik schroniska P. Alina Jarosz bardzo chętnie i szczegółowo opowiadała o charakterze pracy w schronisku, jego potrzebach i trudnościach. Dzieci, które bardzo przejęły się historią bezdomnych psów, zadawały wiele pytań pani kierownik. Dały też temu wyraz, będąc już w autokarze, gdy żegnaliśmy się z panią Jarosz, kiedy to spontanicznie zaczęły zbierać pomiędzy sobą po kilka złotych na zakup karmy.

Miejmy nadzieję, że po tej wizycie, nie dopuszczą się w przyszłości agresji wobec zwierząt, o których mówi się, że są przyjaciółmi człowieka.

Niewątpliwą atrakcją - i niejako nagrodą podczas pobytu w Hajnówce, którą zaproponowaliśmy dzieciom - było wejście na basen i możliwość skorzystania z wielu form rekreacji w miłym i bezpiecznym obiekcie. Bardzo szybko minęła godzina pobytu na basenie.

.

Zmęczeni, ale zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

W imieniu kierownik schroniska p. Aliny Jarosz, dyrekcji Zespołu Szkół w Boćkach oraz organizatorów, serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów, dzięki którym nasza akcja miała tak duży zasięg. Dziękujemy też UG w Boćkach za udostępnienie nam nieodpłatne autokaru.

Małgorzata Pietraszko