GRUPA TEATRALNA WŚRÓD FINALISTÓW

Grupa teatralna naszego gimnazjum wśród finalistów

27marca 2012 r. zespół teatralny „ATKES” działający w Gimnazjum im. Jana Pawła II w oćkach wystąpił podczas eliminacji strefowych X edycji przeglądu małych form teatralnych dla młodzieży gimnazjów województwa podlaskiego „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi’. Tegoroczna jubileuszowa edycja realizowana jest przez Kuratorium Oświaty oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.

Eliminacje odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku, w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży oraz w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach. Łącznie wzięło w nich udział 48 gimnazjów. Nasza grupa teatralna kierowana przez Krystynę Wołosik zaprezentowała autorski scenariusz „Dzieci z żelaza”. Podczas przeglądu wyłoniono zwycięską dziesiątkę , która wystąpi podczas gali finałowej w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W grupie laureatów znalazł się również „ATKES”. Dostrzeżono nasz wysiłek i nagrodzono. W piśmie od Wicekuratora Oświaty Wiesławy Ćwiklińskiej zostaliśmy poinformowani o awansie następującymi słowami: „ Ponadto w szczególny sposób została dostrzeżona praca dwóch zespołów (…) Gimnazjum im. Jana Pawła II W Zespole Szkół w Boćkach – za trafność tematu  i poszukiwania rozwiązań ważnych problemów młodzieży;

Serdecznie gratulujemy Finalistom i dziękujemy za udział w przeglądzie wszystkim Uczniom i Opiekunom. Dziękujemy za wysoki poziom wielu prezentowanych spektakli, za podjęcie nowych tematów oraz interesujące , zróżnicowane formy artystycznego przekazu(…) Jesteśmy pod wrażeniem organizacji pracy każdego zespołu”. Gala finałowa odbędzie się 21maja 2012r. Z niecierpliwością oczekujemy na ostateczny werdykt dotyczący naszego występu i efektów zdrowej konkurencji z najlepszymi zespołami przeglądu.

Krystyna Wołosik