CIAPEK

Wyjazd do Schroniska „Ciapek” oraz na basen w Hajnówce 14.12.2012 r.

Październik tradycyjnie jest miesiącem poświęconym opiece nad zwierzętami. Nasza szkoła od lat, opiekuje się schroniskiem „C w Hajnówce. Zawsze jesteśmy tam mile widziani i witani przez sporą gromadkę podopiecznych Pani  Aliny Jarosz. Bardzo dobrze znamy potrzeby tego schroniska, przy każdym z wyjazdów zauważamy też zmiany na lepsze zachodzące w schronisku i to dzięki olbrzymiemu Przez dwa miesiące uczniowie przynosili karmę. Dzięki, wyjątkowo dużemu, zaangażowaniu wychowawców klas udało się nam zgromadzić kilkadziesiąt worków z karmą dla psów, które w dniu 14 grudnia organizatorzy szkolnej akcji, wychowawczyni kl. II P. Alicja Bociuk oraz uczniowie przekazali do schroniska. Jak zwykle widok chorych, niekochanych i niechcianych zwierząt zrobił na nas poruszający widok. Serca uczniów jeszcze bardziej otworzyły się na potrzeby zwierząt, czego dawały wyraz w rozmowach podczas zwiedzania schroniska.

Dodatkową atrakcją podczas naszego wyjazdu było wejście uczniów do Aqua Parku w Hajnówce. Dla niektórych uczniów był to pierwszy wyjazd na basen, tym bardziej więc był to niezwykle udany wyjazd. Dzieci poznały zasady przebywania i zachowania się na basenie. Pod czujnym okiem ratowników oraz nauczycieli uczniowie korzystali z atrakcyjnej oferty basenu.

My, jako organizatorzy i opiekunowie wyjazdu, z ogromną przyjemnością patrzyliśmy na naszych uczniów i cieszyliśmy się z faktu, iż  mogliśmy im sprawić tyle radości.

W imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół w Boćkach serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom oraz wychowawcom klas, którzy tak licznie włączyli się do naszej akcji.

Serdecznie dziękujemy P. Stanisławowi Derehajle, wójtowi Gminy Boćki za udostępnienie nieodpłatnie autokaru na przejazd naszych uczniów do Hajnówki.

Organizatorzy:

Justyna Kosz,