UROCZYSTE OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY

18 maja 1920 r. zaczęło się życie wielkiego człowieka – człowieka  Boga, Kościoła i całej ludzkości – ukochanego Karola Józefa Wojtyły.

W przeddzień  tego święta nasza społeczność szkolna również uczciła 93 rocznicę urodzin Patrona Szkoły Jana Pawła II.  Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do kościoła aby uczestniczyć we mszy św. Dalsze uroczystości odbywały się w szkole. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem p. Krystyny Wołosik profesjonalnie przedstawili sceniczne wspomnienia „Gdy duży Karol był małym Lolkiem”.

Dziękując  Janowi Pawłowi II możemy powiedzieć:

— Za tym człowiekiem, który kruszynę chleba podnosi z ziemi przez uszanowanie dla darów Nieba.

— Tęskno nam Panie!

Za tym człowiekiem, który winą dużą nazywał bezużyteczne działania, bo nikomu nie służą.

— Tęskno nam Panie!

Za jego słowem z ambony, za tym najprostszym wyznaniem ,, Niech będzie pochwalony”.

— Tęskno nam Panie!

Kolejna odsłona tego święta to prezentacja projektów edukacyjnych zrealizowanych przez  ucz. kl. II gimnazjum.  w tym samym też czasie odbywały się zabawy integracyjne klasy  VI SP  Andryjankach z uczniami klas VI i I gimnazjum naszej szkoły.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klas szóstych zarówno ze szkoły podstawowej w Andryjankach, jak i w Boćkach pozostali na sali gimnastycznej, by zmierzyć się w przygotowanych dla nich różnego rodzaju konkurencjach. Szóstoklasiści zostali podzieleni losowo na trzy drużyny: czerwoną, niebieska i żółtą. Dzięki takiemu podziałowi uczniowie mogli lepiej się zintegrować, a rywalizacja była bardziej ekscytująca.

Zabawa zaczęła się od konkurencji polegającej na jak najszybszym ułożeniu puzzli, ty

lko jedna drużyna miała z tym zadaniem niewielkie problemy. Następnie uczniowie zmagali się z kalamburami, konkurencja ta wymagała od uczniów dużej pomysłowości. Szóstoklasiści musieli również oszacować ile liter zawiera tekst, właściwie połączyć rozsypane

przysłowia, wyszukać różnice, czy przeliterować długie wyrazy. Najwięcej emocji wywołała zabawa, w której należało zgadnąć, jaka postać jest przypisana konkretnej drużynie.  Wszyscy uczestnicy aktywnie włączyli się do zabawy.

Po zakończeniu konkurencji uczniowie klas szóstych wspólnie udali się na obiad do szkolnej stołówki. Następnie uczniowie z Andryjanek zostali oprowadzeni po szkole, obejrzeli sale lekcyjne, gabinet pedagoga, świetlicę szkolną, bibliotekę oraz czytelnię.

Po godzinie 11.20 rozpoczęła się  promocja zdrowego stylu życia. Uczniowie klas V-VI i gimnazjum przygotowali przepyszne smakołyki zdrowej żywności. Zadaniem ich było zaprezentowanie jednej przekąski przygotowanej zgodnie z wylosowanym owocem czy warzywem w roli głównej. Uczniowie  wykazali  się dużą kreatywnością w realizacji tego zadania. Przygotowali odpowiednie stroje, pięknie udekorowali swoje bufety jak też w wymyślny sposób zaśpiewali piosenki – rymowanki  o swoim smakołyku. Dowodem tego są poniższe zdjęcia.

Wszyscy świetnie się bawili, nastąpiła degustacja potraw i napojów.

Można też było zakupić papieskie kremówki, zysk ze sprzedaży w kwocie 40 zł został przeznaczony na cele Caritasu.

Organizatorami tej uroczystości byli:

Marek Chrom – nagłośnienie

Renata Dobrogowska – koordynator programu „Trzymaj Formę”, przygotowanie gazetki

Elżbieta Karczewska - zabawy integracyjne

Elżbieta Lewandowska – oprawa plastyczna i  fotograficzna

Zyta Hryń Michalska – chór szkolny

Barbara Sęk – przygotowanie scenariusza, gazetki promującej zdrowy styl życia, oprawa plastyczna, fotograficzna, koordynator programu „Trzymaj Formę”,

Krystyna Wołosik – koordynator  grupy teatralnej młodzików, przygotowanie dekoracji.