95.ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W związku z przypadającą w tym roku 95 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę obchody miały szczególny zasięg i oprawę.

Poszczególne działania zostały rozdzielone na cały tydzień tj.4-12.XI.2013r. Rozpoczęliśmy od warsztatów wykonywania kotylionów w barwach narodowych. Na każdej przerwie, z przygotowanych materiałów w czytelni biblioteki szkolnej, uczniowie mogli w sposób prawidłowy przygotować dla swojej klasy kotyliony. Odbywało się to pod nadzorem nauczyciela bibliotekarza p. Małgorzaty Pietraszko oraz ucz. Karoliny Gierady i Magdaleny Dąbrowskiej z kl. IIB gimn.

Kolejnego dnia uczniowie kl. VIb wraz z nauczycielem historii  p. Mirosławą Szpak obejrzeli film dokumentalny z 1937r. pt. „Józef Piłsudski”. Obchody rocznicy 7 listopada gromadził społeczność szkoły podczas przerw na wspólnym śpiewaniu pieśni legionowych. Śpiewom pn. „Na żołnierską nutę” przewodził chór szkolny pod kierunkiem p. Zyty Hryń-Michalskiej.

8 listopada cała społeczność szkoły zgromadziła się na apelu szkolnym, by uczestniczyć w akademii przygotowanej przez p. Mirosławę Szpak w wykonaniu uczniów kl. VIB.

Na zakończenie obchodów w dniu 12 listopada uczn. klas III Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu pracownikiem IPN oddział w Białymstoku dr Janem Milewskim, który przekazał uczniom najistotniejsze wydarzenia, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. W spotkaniu tym uczestniczyli również dyr. Zespołu Szkół w Boćkach oraz sekretarz Gminy Boćki p. Stanisław Charyton.

Małgorzata Pietraszko,

Mirosława Szpak

Plan obchodów 95.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

w Zespole Szkół w Boćkach

04 - 05.11.2013 r.

– Warsztaty wykonywania kotylionów, czytelnia biblioteki  szkolnej podczas

przerw.

- „Odzyskiwanie niepodległości we wspomnieniach mieszkańców naszego

regionu” (spisywanie wspomnień przez uczniów Zespołu Szkół w Boćkach).

06.11.2013 r.

– Prezentacja filmu pt. „Józef Piłsudski”, godz. 8.00 – 8.45,  klasa VIB ,

czytelnia biblioteki szkolnej

07.11.2013 r.