BACIKI 2014

„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”,

wyjazd do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bacikach

w dn. 24.01.2014 r.

Okres Bożego Narodzenia oprócz przeżyć religijnych, kojarzy się nam z rodziną, obdarowywaniem się prezentami oraz wystawianiem tzw. Jasełek. Od wielu lat, w okresie związanym z Bożym Narodzeniem, odwiedzamy pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo Wychowawczego w Bacikach. Uczniowie Zespołu Szkół  w Boćkach  w szczególny sposób przygotowywali się do tego wyjazdu. W czasie trwania Adwentu młodzież wspierana przez wychowawców, zbierała słodycze i zabawki. Udało się nam zebrać pokaźną ilość słodkości i owoców, które miały trafić do ciężko chorych dzieci.

Z ogromnymi paczkami udawaliśmy się  w dn.16 stycznia 2013 r. na spotkanie z dziećmi i ich opiekunkami. Po przyjeździe okazało się, że był to pobyt wyjątkowy. Po pierwsze zostaliśmy bardzo mile powitani przez dzieci i pracowników ZOL-u. Dowiedzieliśmy się, że od dawna byliśmy tu wyczekiwani ponieważ jesteśmy jedną z niewielu szkół, którzy w taki sposób sprawują opiekę nad mieszkającymi w Zakładzie dziećmi.  Kolejną bardzo miłą niespodzianką było zaprezentowanie przez pensjonariuszy ośrodka Jasełek. Ze wzruszeniem oglądaliśmy przedstawienie i nie mogliśmy wyjść z podziwu zarówno dla gry aktorskiej dzieci jak i wspaniałej, świątecznej dekoracji. Długo i serdecznie gratulowaliśmy wspaniałego występu dzieciom oraz nauczycielkom.

Również i nasi uczniowie zaprezentowali się gospodarzom. Pod czujnym okiem P. Krystyny Wołosik, kolędnicy z klasy IVA przedstawili bożonarodzeniowe Jasełka. Nie zabrakło też wspólnej zabawy. Wolontariuszki z kl. IIIB Gimnazjum im. Jana Pawła II przygotowały dzieciom wiele gier i zabaw ruchowych, podczas których wszyscy świetnie się bawili. Jednak największą radością było pojawienie się Św. Mikołaja z wielkim workiem prezentów i pamiątkowe z nim zdjęcie.

Podczas każdego pobytu w Bacikach mamy dzieciom wiele do przekazania. Są to nie tylko dary materialne w postaci słodyczy i zabawek. Staramy się  przede wszystkim dawać im radość i miłość. Również i my czerpiemy wiele  z tych wyjazdów. Dzieci poznają różne oblicza chorób, jakimi dotknięte są dzieci tam przebywające, uczą się tolerancji i empatii, poznają formułę wolontariatu.

Dla nas wychowawców jest to również wspaniała lekcja, ponieważ widzimy, iż działania podejmowane przez szkołę służą właściwym celom.

Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w kolejną Szkolną Akcję pn. „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” w imieniu Dyrekcji Zespołu Szkół w Boćkach oraz organizatorów serdecznie dziękujemy.

Równie serdeczne podziękowania składamy  P. Stanisławowi Derehajle, wójtowi gminy Boćki za nieodpłatne udostępnienie autokaru na wyjazd delegacji naszej szkoły do Bacik.

Organizatorzy:

Anna Marczuk