DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 26 listopada 2014 r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia została zorganizowana impreza dla 5-latków i 6-latków. Spotkanie odbyło się w sali zabaw, jego celem było przybliżenie najmłodszym uczniom naszej szkoły postaci misia w literaturze i filmie. Tego dnia wszyscy uczestnicy zabawy przynieśli do szkoły swoich pluszowych przyjaciół.

Imprezę rozpoczął konkurs sprawdzający wiedzę o słynnych niedźwiadkach - bohaterach książek i kreskówek. Uczniowie oglądali prezentację multimedialną i rozpoznawali misie z filmów animowanych. Układali także misiowe puzzle, wspólnie zaśpiewali krótką piosenkę o niedźwiadku. Kolejnym zadaniem dzieci było odgadnięcie imion przyjaciół najsłynniejszego bajkowego misia – Kubusia Puchatka. Wiele emocji wzbudziła konkurecja pod nazwą ,,misiowe smaczki”, która plegala na jak najszybszym zjedzeniu miodu z talerzyka. Konkurs zakończył się remisem, ponieważ obie grupy zerówkowe wykazały się doskonałą znajomością misiowego tematu.

Spotkanie zwieńczyły tańce w takt znanych dzieciom piosenek. Na pamiątkę spotkania i w nagrodę za zaangażowanie każdy z uczniów otrzymał słodki prezent.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które chętnie wykonywały powierzone im zadania. Misiowe święto było doskonałą okazją do wspólnej zabawy, służyło także integracji uczniów.

Elżbieta Szymczuk i Katarzyna Makarska

Z okazji Dnia Pluszowego Misia został zorganizowany konkurs dla 5-latków i 6-latków. Dzieci miały za zadanie narysować swojego ulubionego pluszaka. W konkursie wzięło udział 30 uczniów: 14 z grupy 6-latków i 16 z grupy 5-latków.

Laureaci z grupy 5 latków:

I miejsce - Magda Piotrowska

II miejsce - Ala Jurczuk

III miejsce - Szymon Radziszewski

wyróżnienia - Oktawiusz Panasiuk, Natalia Osmólska, Kuba Rzepniewski, Fabian Moczulski

Laureaci z grupy 6 latków:

I miejsce - Karolina Kruszewska

II miejsce - Amelia Zdrojkowska

III miejsce - Bartek Piotrowski

wyróżnienia - Martyna Popławska, Wiktoria Wojeńska

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów, a laureaci dodatkowo także pamiątkowe dyplomy.

Katarzyna Makarska