KRONIKA WYDARZEŃ

Pielgrzymka uczniów do monasteru św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej

Pielgrzymka z Zespołu Szkół w Boćkach

W dniu 15.06.2016 r. odbyła się pielgrzymka uczniów z Zespołu Szkół w Boćkach do monasteru św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej. Organizatorem pielgrzymki autokarowej był ks. Roman Dubiński, kierownikiem P. Mirosława Szpak.                                                            Pierwszym punktem pielgrzymki było zwiedzanie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Przewodnik przybliżył historię oraz informacje dotyczące stadniny i hodowli koni.               Kolejnym punktem podróży było odwiedzenie cerkwi p.w. Św. Jana Teologa w Terespolu, gdzie był sprawowany molebień przed cudotwórczą ikoną Matki Bożej Szybko Spełniającej Prośby (Skoroposłusznicy). Po nabożeństwie uczestnicy podeszli do ikony i zostali pomazani mirrem z ikony. Następnie proboszcz tejże parafii ks. prot. Jarosław Łoś przywitał wszystkich, podziękował za przybycie oraz przybliżył historię parafii i świątyni.                                      

     Następnie uczestnicy przybyli do monasteru św. Serafima z Sarowa w Kostomłotach, gdzie zostali przywitani przez przełożonego monasteru ojca Ambrożego. W cerkwi monasteru także była modlitwa przed ikonami. Następnie o. Ambroży opowiedział o historii monasteru oraz przekazał wskazówki dla młodego pokolenia dotyczące dążenia do Boga i problemów dzisiejszego świata, jak je pokonywać.                                              

 Ostatnim punktem pielgrzymki była modlitwa i zwiedzanie monasteru św. Onufrego Wielkiego w Jabłecznej. W świątyni przywitał wszystkich o. Jerzy, który przybliżył historię monasteru i cerkwi. Uczestnicy pomodlili się przed ikoną św. Onufrego Wielkiego i ikonami Matki Bożej. Po zwiedzaniu monasteru na pielgrzymów czekała przygotowana zupa i ognisko. Po pokrzepieniu sił cielesnych wszyscy udali się nad rzekę Bug będącą naturalną granicą Polski i Białorusi, aby podziwiać krajobraz i kaplicę Św. Ducha. Po powrocie do autokaru pokrzepieni duchowo pielgrzymi udali się w drogę powrotną do Bociek.

                                                                            ks. Roman Dubiński

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach
  ul. Dubieńska 4
  17-111 Boćki
 • / fax:(85)731-31-68
  sekretariat czynny w godz. 8.00- 16.00
  tel. (85)731-31-68
  księgowość czynna w godz. 8.00- 16.00
  tel.(85)731-31-67


Galeria zdjęć