Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21.02.2018

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzień ten w szkole przebiegał pod hasłem:
 „ Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Obchodzimy,
                                           więc się słowami wspaniale bawimy.
                                                          Dużo piszemy i ładnie mówimy
                                                                 i dzień ten właśnie tak uczcimy!”

Uczniowie wszystkich klas mogli bawić się, korzystając z zadań przygotowanych
przez nauczycieli języka polskiego oraz biblioteki. Różnorodne polecenia, które wymagały doboru odpowiedniego słownictwa, zachęciły dzieci do dużej aktywności. Nawet uczniowie klas I-III dzięki swoim paniom mogli skorzystać z oferty zabaw. Wszyscy skupiali się przy planszach, by móc wpisać swoje zdania na temat koleżanek i kolegów oraz tego, co trudne lub łatwe w języku polskim. Chętnie też dopisywali: wyrazy związane  z filmem, teatrem, książką; wyrazy „głośne”; rzeczowniki z „rz”.

Do zabawy dołączyły się też ze swoimi zadaniami pani Agnieszka Snitkowska i Katarzyna Makarska.

Nad sprawnym przebiegiem zabaw czuwał z zaangażowaniem aktyw biblioteczny (uczennice z klasy VI i II gimnazjum). Dziewczynki wspierały uczestników w działaniach,
 a szczególną opieką otaczały  uczniów klas młodszych.

Podsumowanie działań zakończyło się wręczeniem słodkich nagród.

Małgorzata Lasecka

Jolanta Łucjan