• Święto Patrona Szkoły

Sprawozdanie z obchodów Dnia Patrona

Tradycyjnym już stało się  zwyczajem, że 18 maja obchodzimy Święto Patrona naszego gimnazjum. Po trzech pierwszych lekcjach  odbyła się uroczysta akademia, w przygotowaniu której pomocną mi dłoń wyciągnęła  Pani Krysia Wołosik. Zaplanowała cały scenariusz, jak też pomagała w przygotowaniu  dekoracji, użyczając swoich pomysłów i  materiałów. Na tle wizerunku portretu Jana Pawła II wykonaliśmy barkę. Moi wychowankowie – kl. IIB gimnazjum wyśmienicie poczuła się w roli gospodarzy i wspaniale     przygotowała  tę uroczystość. Scenariusz wypadł znakomicie,  młodzież przypomniała nam postać Karola Wojtyły z różnych okresów życia: smutnych, kiedy stracił najbliższych i wesołych historii, które Mu się w życiu przytrafiły. Wszystkie wiersze były recytowane  na tle symbolicznej łodzi. Pani Zyta Hryń – Michalska   wraz ze szkolnym chórem czuwała nad  całą oprawą muzyczną.

Na tę uroczystość zaproszone były klasy VI z wychowawcami. Szczególnymi gośćmi byli uczniowie  z p. Darią Pawlukiewicz ze SP w Andryjankach. Stałym gościem, który zawsze o nas pamięta i docenia nasze starania  jest p. Ewa Rzepniewska – Przewodnicząca Rady Rodziców.  Niestety innym gościom widocznie nie odpowiadała forma, albo uznali, to święto za mało ważne i nie skorzystali z zaproszenia. Po akademii mięliśmy możliwość skosztowania  papieskich kremówek, dochód z których został przeznaczony na cele Caritasu. (zebraliśmy 106,60zł).

Po części oficjalnej ramach programu „Trzymaj formę” tradycyjnie odbył się IV Gimnazjalny Rajd Rowerowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Boćkach. Trasa rajdu pozostała bez zmian Boćki – Dubno – Boćki i wynosiła ok. 10km.

Nad bezpieczeństwem czuwał  policjant z drogówki , ks. Adam Parzonka,  pielęgniarka szkolna, jak też wychowawcy klas, obstawiając trasę.

Do rajdu zgłosiło się 15zawodników, w tym 4 dziewczynki.

W kategorii  dziewcząt I miejsce i puchar  zdobyła: Kobryńska Sylwia z kl. IIIA(17min.53s)

II miejsceKorniluk Milena IIIA

III miejsce – Zambrowska Natalia IIIA

Zwycięstwo w drużynie chłopaków  po raz kolejny odniósł Mateusz Osmólski z kl. IIA(14 min 40s.) i tym samym zdobył  wymarzony puchar.

II miejsce przypadło Pawłowi Gieradze z kl. IC,

III miejsce uzyskał Sebastian Chmur również uczeń  kl. IC. Wyżej wymienieni zawodnicy otrzymali również bony do realizacji w sklepiku szkolnym.

Kolejne zmagania sportowe to biegi sztafetowe  4x400,  skład drużyn liczył 2dziewczynki i 2 chłopaków z danej klasy. Do sztafety przystąpiło 9 drużyn.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła kl. IIA, II miejsce IB oraz III miejsce kl. IIB.

Uroczyście zostały wręczone dyplomy dla wszystkich klas oraz medale dla zwycięzców. Wszystkie nagrody zostały ufundowane z zysków uzyskanych z prowadzenia sklepiku szkolnego.

Barbara Sęk