• Spotkanie opłatkowe

• SZKOLNE  SPOTKANIE  OPŁATKOWE

Tradycyjnie już w ostatnim dniu nauki 19.12.2008 roku, zanim wszyscy uczniowie i nauczyciele rozeszli się do domów, by tam w gronie najbliższych świętować Boże Narodzenie, zorganizowane zostało wspólne spotkanie na sali gimnastycznej, podczas którego każdy z każdym dzielił się opłatkiem i składał szczere świąteczne życzenia.

Zanim jednak przyszedł czas na życzenia wszyscy zgromadzeni obejrzeli niezwykłe jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Na scenie w zimowej scenerii pełnej choinek pojawiało się wiele postaci, które od wieków kojarzą się z czasem Bożego Narodzenia. Każda z postaci wychwalała Dzieciątko oraz znaczenie Jego pojawienia się na Ziemi. Małego Jezuska powitały też  tańcem z obłoczkami  małe aniołeczki, którymi byli uczniowie klasy pierwszej. Całości dopełniały kolędy pięknie śpiewane solo przy akompaniamencie fletów lub chóralnie.

Gdy mali aktorzy skończyli swój występ, wszyscy już byli w świątecznym nastroju. Aby go podtrzymać i umocnić Harcerze wnieśli na salę Światło Betlejemskie, a duchowni odczytali fragment Biblii odnoszący się do czasu Bożego Narodzenia i kierowali do zebranych krótkie rozważania i życzenia. Piękne życzenia złożyli też zebranym pani dyrektor Hanna Puchalska oraz Stanisław Charyton- Sekretarz Urzędu Gminy w Boćkach.

Po oficjalnych życzeniach przyszedł czas na te indywidualne. Wszyscy wszystkim je składali!

Długo brzmiały kolędy na sali gimnastycznej. Kiedy ucichły, uczniowie poszczególnych klas rozeszli się do swoich sal, by tam wraz z wychowawcami  przy postnym wigilijnym poczęstunku zakończyć dzień.

Jolanta Łucjan