• Dzień Dziecka i Sportu

• Sprawozdanie z imprezy sportowej z okazji Dnia Dziecka w ramach programu profilaktycznego „Trzymaj formę” oraz kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Jak każdego roku w tym dniu odbywają się zabawy i konkursy sportowe w ramach  programu „Trzymaj Formę” i kampanii ZTU. celem przedsięwzięcia było ukazanie uczniom sposobów atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego poprzez masowy udział w zajęciach sportowych, zaangażowanie młodzieży w propagowanie idei sportu szkolnego, integracja zespołów klasowych wokół wspólnego celu, ukazanie młodym ludziom sposobu przeżywania piękna zwycięstwa i goryczy porażki, oraz oczywiście, dobra zabawa okazji Dnia Dziecka.

Od godz. 800 p. Dyrektor Hanna Puchalska serdecznie powitała wszystkich uczniów, składając im miłe  życzenia z okazji ich święta. W dalszej kolejności zostały wręczone nagrody za udział i znaczące miejsca w konkursach  nie tylko szkolnych naszym uzdolnionym uczniom.

Następnie nauczyciele wychowania fizycznego podsumowali mijający sportowy rok szkolny. Rozstrzygnięty został plebiscyt na najlepszego sportowca, którym w szkole podstawowej została Karolina Jurczuk oraz Grzegorz Waszkiewicz. Wśród  gimnazjalistek  tytuł ”Najlepszego sportowca 2009r.” zdobyła Marta Tymosiak, z kl. IIA, wśród chłopaków Paweł Matwiejuk uczeń kl. IIIB.  Uczniowie ci otrzymali statuetki  i skromne upominki. W tym roku klasy gimnazjalne w ramach projektu „Trzymaj formę”, miały za zadanie przygotowanie informacji o wylosowanym państwie, zaprezentowanie typowej muzyki, piosenki lub tańca. Jak również przygotowanie potrawy charakterystycznej dla danego kraju, prezentacji multimedialnej i bukietu kwiatów wykonanych z ziemniaka. Wszystkie klasy zmierzyły się z tym zadaniem.  Przygotowały smaczne potrawy, przepięknie tańczyły, wykonały piękne  bukiety kwiatowe i w pomysłowy sposób zaprezentowały wylosowane państwa. Mieliśmy okazję podziwiać tańce hinduskie, latynoamerykańskie, hiszpańskie, angielskie, podjęto nawet  próbę odtańczenia Greka  Zorby. Najwięcej braw za prezentację tańca otrzymała kl. IIC, którzy w tradycyjnych strojach ludowych zaprezentowali rodzimy zespół „Klekociaki”. Osobiście uważam, iż na wysokim poziome była też przygotowana prezentacja  multimedialna Grecji,  w wykonaniu ucznia kl. IIIA M. Juchimowicza. Później wszyscy delektowaliśmy się smacznymi potrawami.

Następnie rozpoczęły się rywalizacje sportowe poszczególnych klas w różnych konkursach m.in. zbijanie kręgli wzbudziło wiele emocji, skoki na piłkach kangurkach też wywołały wiele śmiesznych sytuacji. Całe drużyny z poszczególnych klas próbowały skoków prze długą skakankę. Wszystkie klasy w nagrodę otrzymały zestaw do gry w badmintona.

Kolejna część imprezy odbywała się na boisku szkolnym. Były indywidualne biegi dziewcząt na dystansie 1000m i chłopców na dystansie 2000m – nagrodzone   medalami. Po tych  zmaganiach wszyscy chętnie udali się na  grillowanie  kiełbaski. Dyplomy, statuetki i medale zostały ufundowane przez Dyrektora BS w Boćkach. Część dyplomów  zaprojektowałam i wykonałam przy pomocy komputera.

Następnie odbył się mecz piłki siatkowej nauczyciele – uczniowie. Nauczyciele dzielnie walczyli, jednak drużyna chłopaków była niepokonana,  zwyciężyła wszystkie trzy sety. Rewanż za rok, tylko w innym składzie, obiecujemy, że potrenujemy i przynajmniej jeden set będzie zwycięski dla nas.

Barbara  Sęk