• Dzień głośnego czytania

• 29.09.2023 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji - przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Boćkach - zostały zorganizowane rożnorodne działania propagujące czytelnictwo. Uczniowie starszych klas czytali swoim młodszym kolegom wybrane wiersze polskich poetów oraz fragmenty przygód Mikołajka, smoka Pompona oraz żubra Pompika. Przedszkolaki poznały pingwina Pingu podczas zajęć z teatrzykiem kamishibai, które poprowadziła pani Justyna Jurczuk. Klasy IV a i V czytały utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow. Dla uczniów klasy VII i VIII zostały zorganizowane zajęcia, na których poznali ciekawostki z życia Elizy Orzeszkowej oraz  - w ramach akcji ,,Narodowe Czytanie” - czytali fragmenty jej powieści pt. ,,Nad Niemnem”. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był dla naszej szkolnej społeczności okazją do spotkania z książką oraz upowszechniał czytanie jako ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

Katarzyna Makarska