OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorski

Dzień Biblioteki  w bibliotece Zespołu Szkół      w Boćkach   w dniu 23.04.2011 r.

1.„Bajeczna przerwa” – oglądanie kreskówek podczas przerw lekcyjnych dla uczniów klas I-III

2. Konkurs pn. „Odkryjmy wiersz” dla uczniów klas IV-VI - polegający na poszukiwaniu ukrytego na terenie szkoły tekstu wiersza.

3. „Przerwa na krzyżówkę literacką” - podczas których zainteresowani uczniowie będą mogli sprawdzić swoją znajomość literatury pięknej.

4. Konkurs „Czytanie na czas” - dla uczniów gimnazjum. Każdy z czytelników będzie mógł sprawdzić się  w czytaniu na czas czytania przygotowanego tekstu.

5.  Happening pn. „ Zrób przerwę na książkę” -  spotkanie uczniów z książką poprzez czytanie rozwieszonych na korytarzu szkolnym kartek

z  fragmentami książki p.t. „W pustyni i w puszczy” – Henryka Sienkiewicza.

6. „Gimnastyka  umysłu - sudoku - obudź  swój  umysł” – dla uczniów gimnazjum.

7. Akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej” -dowolne książki (specjalnie zakupione na tę okazję  bądź pochodzące z prywatnej biblioteczki )  prosimy  o przekazywanie do biblioteki szkolnej w dniu 23 kwietnia 2010 r. na specjalnie wydzielone miejsce.

8.Wpisy do kroniki „Życzenie dla biblioteki”- wszyscy czytelnicy będą mogli  w tym dniu złożyć życzenia dla biblioteki z okazji jej święta.

9.Wystawa p.n. „Ulubione książki z dzieciństwa naszych nauczycieli” – wystawka złożona z książek należących do nauczycieli.

10.Wystawka „Książka naj…” - na  którą złożą się najciekawsze zbiory naszej biblioteki.