• Sukcesy sportowe 2010/2011

Sukcesy sportowe  w roku szk. 2010/2011

Gimnazjada powiatu bielskiego w sztafetowych biegach przełajowych.

Dnia 12 października 2010r. przy chłodnej, ale słonecznej pogodzie (+11 C) na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim przeprowadzono mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.  Startowali uczniowie urodzeni w 1995r i młodsi na dystansie 10x800m dziewczęta i 10x1000m chłopcy. W  zawodach wystartowało 19 zespołów ( w tym 9 dziewcząt ) z 10 szkół. Łącznie wzięło udział 190 zawodników. Sędzią głównym był kol. Piotr Nikołajuk Stasiuk. Starter Marcin Golak.

Dziewczęta biegły w następującym składzie: M. Michalska, M. Tarantowicz, M. Popławska, J. Kosińska, K. Kobryńska, P. Popławska, U. Sidoruk, K. Kosińska, E. Waszkiewicz, A. Wiercińska. K. Łobasiuk i zajęły V miejsce, uzyskując czas 31.57s( ze stratą do I drużyny -1.39s). Drużyna chłopców zajęła III miejsce, uzyskując czas 31.29 (ze tratą do I drużyny -1.09s) i tym samym zdobyła awans do finału grupy południowej.

Dla trzech najlepszych szkół wśród dziewcząt i wręczono puchary i   pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bielsku Podlaskim z dotacji  Urzędu Miasta w Bielsku Podlaskim.

Trzy najlepsze szkoły wśród dziewcząt, awansowały do finału  grupy południowej, który odbędzie  się dnia 29 marca 2011r. w Supraślu.

Gimnazjada powiatu bielskiego w szachach.

Dnia 28 października 2010r. w świetlicy Miejskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim przeprowadzono mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w drużynowych szachach dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 8 drużyn (w tym 3 dziewcząt) z 5 szkół. Sędzią głównym był kol. Włodzimierz Hackiewicz.

Dziewczęta w składzie: I. Czarniawka, M. Zawadzka, A. Andrzejewska, K. Zajączkowska zajęły I miejsce i awansowały do  finału grupy południowej w Wasilkowie , gdzie zdobyły IV miejsce. Drużyna chłopców w składzie: W. Jakubowski, H. Gołaszewski, M. Łukaszewicz, P. Nikonowicz  tym razem zajęłaIV miejsce.

Zwycięskie szkoły otrzymały puchary, dla trzech najlepszych szkół wręczono dyplomy, natomiast zawodników uhonorowano pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bielsku Podlaskim z dotacji  Urzędu Miasta w Bielsku Podlaskim.

Gimnazjada powiatu bielskiego w  futsalu chłopców.

Dnia 29 października 2010r. w hali sportowej Gimnazjum nr-3 w Bielsku Podlaskim rozegrano finał mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w futsalu chłopców. Do  zawodów zgłosiło się 11 szkół, wszystkie istniejące w powiecie.  Dnia 27 października 2010r. poprzedzono eliminacjami: grupa I w Bielsku Podlaskim, grupa II w Brańsku, z których awans wywalczyło po dwa najlepsze zespoły z zaliczeniem wyniku.  Nasi chłopcy zajęli 7 miejsce.

Dla trzech najlepszych szkół wręczono okazałe puchary (zespoły otrzymały nagrody rzeczowe-piłki), oraz pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek    Sportowy w Bielsku Podlaskim z dotacji  Urzędu Miasta w Bielsku Podlaskim.

Gimnazjada powiatu bielskiego w badmintonie

Dnia 10 listopada 2010r. w sali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach przeprowadzono mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców. W  zawodach wzięło udział 8 zespołów (w tym 4 dziewcząt) z 4 szkół.  Startowała młodzież urodzona w 1995r. i młodsza w 4-osobowych zespołach (3+1 rezerwowy). Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Sędzią głównym zawodów był  kol. Wiesław Jerzy Tyszkiewicz.

Drużyna chłopców zajęła III miejsce. Dziewczęta w składzie: A. Pietraszko, G. Kaliszewicz, U. Sidoruk, K. Kobrzyńska zajęły IV miejsce.

Uroczyście dla trzech najlepszych szkół okazałe puchary, a zawodnikom pamiątkowe medale wręczała Pani Filemona Rabczuk z-ca dyrektora Zespołu Szkół w Wyszkach.   Nagrody ufundowane zostały przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bielsku Podlaskim z dotacji  Urzędu Miasta w Bielsku Podlaskim.

Gimnazjada powiatu bielskiego w  drużynowym tenisie stołowym.

Dnia 18 listopada 2010r. w sali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach przeprowadzono mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W  zawodach wzięło udział 12 zespołów (w tym 6 dziewcząt) z 6 szkół.  Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Filemona Rabczuk z-ca dyrektora Zespołu Szkół w Wyszkach.

Zawody rozegrano systemem „grupowym” na 13 stołach. Sędzią głównym zawodów był  kol. Wiesław Jerzy Tyszkiewicz. Zarówno  drużyna chłopców jak i dziewcząt (w składzie: A. Pietraszko, J. Malinowska, M. Zawadzka,  A. Wiercińska)zajęła VI miejsce. Niestety, jeszcze długo musimy trenować, aby zapewnić sobie miejsce na podium.

Dla zwycięskich szkół wręczono okazałe puchary, a zawodnikom pamiątkowe medale, ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bielsku Podlaskim z dotacji  Urzędu Gminy w Wyszkach.

Gimnazjada powiatu bielskiego w  piłce ręcznej.

Dnia 24 listopada 2010r w sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Bielsku Podlaskim przeprowadzono mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 7 zespołów (w tym 3 dziewcząt) z 4 szkół.  Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” w czasie 2x10 minut. Sędziami głównymi zawodów byli: Walery Mieszczeriakow i Włodzimierz Borowik.  Drużyna naszych chłopców zajęła III miejsce.

Najlepszym szkołom wręczono okazałe puchary, a wszystkim pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe piłki ręczne, ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bielsku Podlaskim z dotacji  Urzędu Miasta w Bielsku Podlaskim.

Barbara Sęk