ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Sprawozdanie z działalności profilaktycznej organizowanej w ramach

Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

/Zajęcia profilaktyczne prowadzone przez pana Macieja Szczodrowskiego/

W Zespole Szkół w Boćkach przy współudziale GKRPA w Boćkach zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum oraz prelekcja dla rodziców. Celem powyższych działań było uświadomienie ryzyka zażywania substancji psychoaktywnych, obalenie mitów istniejących wśród młodzieży na temat alkoholu, narkotyków, nikotyny, wskazanie konsekwencji społecznych, zdrowotnych i prawnych stosowania substancji psychoaktywnych, zdobycie informacji na temat placówek udzielających pomocy osobom uzależnionym oraz kształtowanie umiejętności asertywnego odmawiania. Zajęcia  podzielone zostały na dwa etapy. W dn.10.04.2014r. odbyła się wywiadówka profilaktyczna dla rodziców oraz warsztaty pn. „Jak i dlaczego warto mówić-nie”, których odbiorcami byli uczniów klas I-III gimnazjum. W dniu 29.05.2014r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w lekcjach wychowawczych pn. „Uwaga uzależnienia, Jak mądrze mówić – nie”. Zarówno spotkania z uczniami jak i rodzicami były prowadzone w bardzo przystępny  i interesujący sposób przez pana Macieja Szczodrowskiego  z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem zainteresowanych.

Anna Marczuk