MARSZ ŻYWEJ PAMIĘCI POLSKIEGO SYBIRU

XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru                 Białystok  dn. 12.09.2014r.

12 września 2014 r. reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Boćkach na czele z Pocztem sztandarowym uczestniczyła, pod opieką organizatora wyjazdu p. Małgorzaty Pietraszko oraz p. Anny Marczuk, w XIV Międzynarodowym Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru odbywającego się corocznie                                 w Białymstoku.  Jest to niezwykła uroczystość religijno-patriotyczna, która ma upamiętniać nam, a w szczególności naszej młodzieży  historię wywózek na Wschód. W uroczystości wzięła udział młodzież, działacze Związku Sybiraków, przedstawiciele z całej Polski oraz Polonii m.in. z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii. Jak co roku też  przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych oraz licznie reprezentujące te organizacje i szkoły poczty sztandarowe.

Główną część uroczystości stanowił przemarsz uczestników ulicami Białegostoku spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego, gdzie odprawiona została okolicznościowa msza święta.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Boćki p. Stanisławowi Derehajle  za nieodpłatne udostępnienie autokaru na przewóz młodzieży

Nasze Gimnazjum godnie reprezentowali w tym roku uczniowie:

L.P.

Nazwisko i imię