ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Dzień 16 maja 2014 roku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Boćkach obchodziło jako Święto Szkoły. Jest to uroczystość celebrowana rokrocznie. W tym roku przypadła dwa dni przed dniem urodzin Patrona Szkoły,  Świętego Jana Pawła II. Obchody rozpoczęły się o godzinie 8.15 Eucharystią w Kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca i św. Antoniego z Padwy w Boćkach, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. W kazaniu ks. Krzysztof Dobrogowski podkreślił, że całe życie Karola Wojtyły to podążanie ku świętości.  Po mszy uczniowie ze sztandarem oraz nauczyciele przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie odbyła się druga część obchodów Święta Szkoły.

Została ona przygotowana przez uczniów klas III gimnazjum, pod kierunkiem nauczycieli: pani Anny Marczuk, pani Barbary Sęk, pani Elżbiety Lewandowskiej, pani Renaty Dobrogowskiej oraz pani Krystyny Wołosik. Zebraną społeczność szkolną powitali Karolina Jurczuk i Kamil Zajączkowski z klasy IIIa. Utrwaleniem i sprawdzeniem zdobytej wiedzy na temat życia papieża - Polaka i jego
nauczania był turniej, wzorowany na znanym teleturnieju pn. „Jeden z dziesięciu”.

W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych zespołów, reprezentantów klas I-III gimnazjum w Boćkach oraz uczniów klas VI ze Szkoły Podstawowej

w Boćkach i Andryjankach. Młodzi ludzie wykazali się dużą wiedzą na temat postaci patrona swojej szkoły. Pomimo coraz trudniejszych zestawów pytań trzy zespoły zachowały po jednej szansie. Laureatami zostali: uczniowie z klasy IIIa - Agata Roszkowska i Daniel Andrzejewski, Marta Derehajło i Magdalena Wojeńska z klasy Ia oraz Natalia Nachiło i Aleksanadra Kowalczyk z klasy VI b.

Kolejnym punktem programu było wręczenie przez panią wicedyrektor nagród za konkurs  plastyczno – fotograficzny  ph. „ Nasza rzeka Nurzec”, organizowany przez  Polski Związek Wędkarski.

Sukcesem okazał się występ grupy teatralnej prowadzonej przez panią Krystynę Wołosik. Nastoletni artyści zaprezentowali „Taniec tysiąca rąk”.

Ostatni etap obchodów Dnia Patrona związany był z realizacją profilaktycznego programu Trzymaj Formę  pod hasłem:  „Postaw na zdrowie”, prowadzonego  przez panią Renatę Dobrogowską i panią Barbarę Sęk. Uczniowie z klas I-III gimnazjum i IV-VI szkoły podstawowej wraz ze swymi wychowawcami przygotowali smakowite przekąski. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali występu przedstawicieli swoich klas w konkursie pn. „Twoja twarz brzmi znajomo”,  zgodnym  z konwencją popularnego programu telewizyjnego pod tym samym tytułem.  Całej zabawie towarzyszyły bardzo pozytywne emocje. Poszczególne klasy przygotowały

rewelacyjne występy, brawurowo zapowiadane przez parę konferans

jerów: Julitę Dmitruk z klasy IIIa i Michała Chłuda z klasy IIIb.

Ostatecznie w kategorii klas gimnazjalnych zwyciężyła klasa IIa, która odtworzyła piosenkę

„W sercu mi graj” zespołu AKCENT, a wśród klas szkoły podstawowej klasa Va, w dużej mierze dzięki aktywnemu udziałowi pani Krystyny Wołosik w wykonaniu hiphopowego utworu „Na szczycie” GRUBSONA. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki. Nagrodę specjalną jury przyznało klasie VI ze Szkoły Podstawowej w Andryjankach.

Wszystkie klasy biorące udział w Święcie Szkoły otrzymały dyplomy oraz słodycze ufundowane przez organizatorów tego święta. Impreza zakończyła się wspólną degustacją przygotowanych smakołyków.

Anna Marczuk

Barbara Sęk