ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Dnia 1 września 2014 r. o godz. 1000 w budynku Zespołu Szkół w Boćkach nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II.W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy Ia i Ib Gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyń: p. Aliny Kolejkowicz i p. Anny Kudrewicz. Dekorację sali gimnastycznej przygotowały panie: Alicja Bociuk wychowawczyni kl. Ib i Anna Kuczyńska wychowawczyni klasy Ia Szkoły Podstawowej.

Część oficjalną rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego i hymnu naszego Gimnazjum.

Następnie dyrektor szkoły p. Kazimierz Pietraszko przywitał zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli oraz przybyłych rodziców. W dalszej części obejrzeliśmy część artystyczną, w której przewijały się treści związane z wybuchem II wojny światowej 1 września 1939 r., a także z wrześniem dzisiejszym, spokojnym, radosnym.

Występom uczniów towarzyszyły piosenki, wykonanie przez chór szkolny, którym kieruje p. Zyta Hryń-Michalska.

Uroczystość zakończyła się symbolicznym otwarciem nowego roku szkolnego przez przecięcie wstęgi. Dokonali tego dyrektor Zespołu Szkół w Boćkach p. Kazimierz Pietraszko oraz Wójt Gminy Boćki p. Stanisław Derehajło. Wszystkim zgromadzonym na uroczystości uczniom, nauczycielom oraz rodzicom zostały przekazane życzenia na nadchodzący czas nauki i pracy. Po uroczystości młodzież szkolna rozeszła się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Alina Kolejkowicz