ŚLUBOWANIE

Ślubowanie klas pierwszych. Dnia 25.10.2013 o godz.9.45 przy dźwiękach poloneza na salę gimnastyczną SP w Boćkach weszli uczniowie klas pierwszych. Swoje dzieci prowadziły wychowawczynie ; klasę 1a-H. Puchalska,1b- A. Juchimowicz. Na początku zostali powitani; dyrekcja, goście, uczniowie i ich rodzice. W części artystycznej brali udział również uczniowie klasy 2 i 5b  oraz przewodnicząca SU. Były dobre i złe wróżki, krasnal, którzy sprawdzali wiedzę pierwszoklasistów.

Po części artystycznej p. dyr. K. Pietraszko i p. w-ce. dyr. A. Malinowska dokonali pasowania na ucznia. Nawet rodzice złożyli deklarację wstąpienia do rodziny szkolnej. Na zakończenie p. dyr. Banku Spółdzielczego p E. Tymoszewicz  wręczył pierwszoklasistom książeczki SKO z wkładem 10 zł. oraz drobne upominki .Dyrekcja szkoły na pamiątkę ślubowania wręczyła dzieciom małe aniołki i książeczki. Również rodzice obdarowali swoje pociechy prezentami. Dzieci dostały „Słowniki ortograficzne’’ i dyplomy.

Do biblioteki szkolnej na ręce pani bibliotekarki M. Pietraszko zostały przekazane książeczki ufundowane przez rodziców i ich dzieci. Po części oficjalnej wszyscy rozeszli się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców obu klas.

A. Juchimowicz